הדברת נמלים

ייעוץ הדברה מקצועי
התקשר/י: 053-5588570
טלפון נייד: 053-5588570 (יוסי)

היתר הדברה

התמחות בהדברת מזיקים שונים:

  • הדברת גוקים (תיקנים)
  • הדברת נמלים
  • הדברת פרעושים - ריסוס נגד
  • הדברת קרציות
  • הדברה נגד טרמיטים
  • הרחקת יונים ומניעתן
  • עוד על הדברת מזיקים

החברה פועלת על פי היתר הדברה
של משרד הבריאות והמשרד
לאיכות הסביבה מס' 1449.

כיצד נפטרים מנמלים?

כיצד ניתן לשלוט בדיירים לא רצויים

לא נשכח כי "לך לנמלה עצל, למד דרכיה" היא לא רק סיסמא ידועה, וכוונתה להעביר מסר.
בכל הקשור לטבע מחוץ לכותלי הבית או העסק, נמלים משחקות תפקיד חשוב בטבע כמו אוורור האדמה, פירוק חומרים והפיכתם לחומר אורגני, וכן משחקות תפקיד חשוב במחזור החיים של הטבע מול חרקים אחרים. לכן, תפקידנו במאמר זה הוא לעזור לכם הלקוחות לשלוט בבעיה, ולהרחיק נמלים ממקומות לא רצויים.

בארץ ובכלל בעולם ישנם סוגים רבים של נמלים, חלקם דורשים הדברה וטיפול זריז לפני התפשטות אשר מהווה את עיקר הבעיה.

מושבת נמלים

מי היה בצופים?

התמחות לא קטנה שניתן למצוא בקרב נמלים היא הקמת מושבות ממש כמו שלומדים בצופים, והחניכים הממושמעים יוצאים לפעילויות שונות, חלקן עבור איתור שתייה ומזון. הדבר היפה במסע הנמלים הוא היכולת שלהן להשאיר שביל ריח אשר מאפשר לחברים לחזור למושבה בבטחה. כאשר המושבה גדלה ויש צורך להרחיבה, נשלחות מלכות להקמת מושבות חדשות אשר יתפקדו בצורה עצמאית.

איתור מסתננים

כמו לכל יתרון, כנראה שיש גם חסרון. לא מעט חברות הדברה מנצלות את החיסרון שבפעילות הנמלים והופכות את העניין ליתרון עבורן, שכן ניתן לזהות סוגים שונים של נמלים על ידי איתור השובל והסימנים שהן משאירות בשביל המוביל הלוך ושוב מהמושבה. סוגים אחרים לא משאירים סימנים כה ברורים למעט ריח אשר החברים שעברו שם כבר משאירים. עבור סוגים אלו, חברות הדברה משתמשות בשיטות אחרות המתאימות לפתרון הבעיה.

שיטות לשליטה על נמלים

בלבול האויב וניתוק מקורות חשובים

מחיקת שביל הריח שמשאירות נמלים היא אסטרטגיה טובה. כאשר אתם רואים שביל נמלים, סלקו אותן ונקו את האזור כך שהריח יוסר. אחת מהבעיות שעמה יש להתמודד היא ניתוק מקור המידע שמגיע חזרה למושבה. במידה וכבר נוצר שביל והמושבה יודעת על מיקום המזון, יש לטפל תחילה במקור זה עד למושבה. אחרת מה שיקרה זה שתיווצר מושבה חדשה בקרבת מקום על בסיס מקור מזון זה.

  • להסרת שביל ריח יש צורך בשימוש במים עם סבון. מים בלבד אינם יסירו את הריח לחלוטין.

נמלים שולחות תצפיתנים לחיפוש אוכל באופן שוטף, ואיסוף האוכל מתבצע קבוע ונאגר במחסנים כך שניתוק מקור אחד של מזון, יכול להיות שלא יספיק. לכן, בכל הקשור לשמירה על ניקיון, חשוב מאד שלא להשאיר שקיות אוכל פתוחות, פירורים על הרצפה, יש לדאוג למדפים ומגירות נקיות ולמנוע הצטברויות של מים בנקודות שונות.

לאלו המגדלים בע"ח ובמיוחד כלבים - מומלץ למקם את קערת המזון והמים במקום בו לא ניתן יהיה לפזר את התכולה כמו תיבה גדולה, או שמומלץ לנקות עם מים וסבון מסביב לקערה.

החלפת מנעולים - אטימת הכניסה למושבה ולביתך

ישנם סוגים שונים של חומרי הדברה אשר ניתן להשתמש בהם לצורך חסימת הכניסה למושבת הנמלים באופן סופי, ובמידת הצורך חומרים נוספים לחסימה זמנית של ביתך. מבין החומרים הטבעיים בהם ניתן להשתמש לפני שעוברים להדברה הם וזלין וחומרים דביקים אחרים, אבקת צ'ילי, קינמון ואבקות אחרות, שהן רק דוגמאות לחלק מן הפתרונות. כמובן שלצורך השלמת המשימה יש לסתום חורים, סדקים ומקומות נוספים המהווים מקור לבעיה.

חומרי הדברה

ישנם לא מעט מקרים בהם יש צורך בשימוש בחומרי הדברה להשלמת המשימה. שימוש בחומרי הדברה אף אורגניים מצריכים בעל מקצוע מוסמך בעל תעודה. לייעוץ ושירות הדברה מקצועי מחברה מוסמכת, ניתן ליצור קשר בטלפון: